Konečně Score s oku lahodící obálkou, na které přímo září nápis Doom. Hrou měsíce je adventurní počin mj. od Jane Jensen, řeč je samozřejmě o Gabriel Knight, který jste si dost možná zahráli i vy. Pokud ne, tak to ihned koukejte napravit na GoG! Z reklamy na Českého Lva se mi hned ježí chlupy, když si vzpomenu na nucené promítání Princezny ze Mlejna na školních exkurzích, tfuj!

Úvodník nám jasně slibuje, že se podoba časopisu pomalu začíná usazovat, návalu dopisů se skutečně není divit a že to musely být časy, když maily ještě nebyly výsadou herního pařanstva. I já jsem ještě někdy v páté třídě házel dopis Score poštou do schránky jakožto ikonicky tu poslední vlašťovku…. Protože v té době už jela doba e-mailových schránek naplno. Nutno dodat, že nám ten dopis (ani pod tradiční výhrůžkou smrti) neotiskli. Na druhou stranu, kdo  by byl zvědavý na dopis, který se zabývá ukájením se nad zvuky potvůrek ze hry Nox. A kdyby taky kluci věděli, jak zásadní bude rubrika Preview. Bordelu s preview/review verzí Doomu se fakt není radno vyznat ani dnes. Jenže bych chtěl vypíchnout hlavně “Druhou stranu mince” – s něčím takovým byste se měli setkat i tady u nás v Pixelhunt! Velmi vydatný úvodník, téže s novinkou, co vás čeká v příštím čísle. To jsem někdy nemohl přežít, třeba když ohlásil Level fullku MDK2 a já hrál demo do zblbnutí…

Omlouvám se za trošku obsáhlejší komentář úvodníku a hurá na hry! Hodnocení je pořád ještě velký bordel a vysvětlivek, jak to funguje. Proto víte, proč u nás v Pixelhuntu odmítáme nějak hodnotit (obligátní až na výjimky). Následují novinky a vysvětlení, co je preview, které se fakt nemusí už dneska překládat. Litil Divil podle mě nedávno taky prošel nějakou resurekcí, kdyžtak mě opravte, pokud si to pletu. Bethesda osočená, že vyrábí samý braky, kutí něco s názvem The Elder Scrolls A, tedy jaksi vypadlo v textu Arena. Ještě poznámka, že Score řešilo zase zastaralost novinek, což by si jeden řekl, jak je možné, že tyhle časopisy přežily internet? Pojďme už na preview o dalším pokračování známé Sierrácké legendy Quest for Glory. Krásně se tady ukazuje Andrewova síla ve psaní recenzí, tahle následující citace mluví doslova za vše :).

“Jelikož jsem se zlodějem nikdy nehrál (okrádání a šizení lidí se mi hnusí, raději je nejdřív zabiju kouzlem nebo pěstí).”

Jak už jsem zmiňoval, Gabriel Knight je hitem tohoto čísla, dospělácký horror, po kterém toužím už od dob, co se mi povedlo na mém starém PC rozjet třetí díl této série a vychutnávat si famózní grafiku s neopakovatelnou atmosférou plnými doušky! Tady to vše začalo, sám jsem na sebe zvědav, jak bych se s GK popral, protože těch old school adventur jsem zase tak moc nepropařil. S láskou vzpomínám snad jen na I Have No Mouth and I Must Scream a sérii Dark Seed. Z recenze se možná dozvíte více spoilů než byste rádi, ale nešť. Beztak vám to na vašem Commodoru nešlo! Když jsem vám psal, že dříve bylo leteckých simulátorů jako dnešních battle royale her, tak jsem nebyl daleko od pravdy, budiž vám důkazem recenze na TFX. Nutno říct, že se jedná o opravdový klenot pro fanoušky tohoto typu her. Takže ano, MUST PLAY (not for Lordhells). Při recenzi jsem se jen zastyděl, jak jsem lamentoval nad flight school v GTA nebo nad nějakými leteckými misemi v Operaci Flashpoint. Ještě si musím dovolit další poznámku (ano, s mými subjektivními pocity tato rubrika zkrátka souvisí), že když se tak dívám na okolní obrázky TFX, tak se mi někde u temena palice navazuje pocit, že jsem možná tohle u kamaráda hrál anebo jsem to snad i já sám zkoušel? Asi utopie, ale příjemná… Superlativy naplněné TFX jdeme uhasit u zabíjení vetřelců v Alien Breed 2, který úspěšně navázal na první legendary Amiga díl. Pak tu máme Bloodnet, jenž mě lákal už od svých počátků svou zjetostí a námětem. Po Alien Breed tu máme další Amigáckou legendu a to Cannon Fodder. Njn, ta brutalita. Určitě si pamatujete na plakát z minulého čísla, její recenzi tu máme až teď – Subwar 2050! Ačkoliv zní velmi lákavě, radši dám přednost v současnosti vycházející Subnautice. Máme tu “prasárnu” Leisure Suit Larryho a 6. pokračování, které teda nedopadlo vůbec dobře, to radši někde vyhrabejte disketu s čb pornem nebo rovnou CD se Šokem. Tak se radši dostaneme k Settlerům, pro milovníky strategií další velmi známý titul. Uridium 2 pravděpodobně pro Amigisty taky, ale ICE byl nadšený tak na 3/4 :), takže si vyberte sami. Goblins 3 mě zaujali už ve Score č. 1, tak proč jim nedat šanci? Vikings můžeme taktně přeskočit, strategie ok, ale tohle prostě hrát dnes nebudete…

Přichází simulátor zabíjení!!! Cože? DOOM! Je třeba více něco dodávat nebo jej dokonce uvádět v MUST PLAY? A ten popisek. Máte dohráno? Je tu i Brutal Doom! Já vím, já vím – pokračujeme – co nějaký Dungeon Hack? Ten vyniká velmi zajímavými mechanikami, ale dejte pozor na červený box od Andrewa! Je na čase na kontraproduktivní a dětinský horror z dílen Infogrames, řeč je o Alone in the Dark 2 (bacha na vektory). I tak mě ho jej láká zkusit, už kvůli tomu, že k AitD 3 jsem se rád vracel. Pojďme na pokračování průkopnické InkyInca 2, jenže je z toho malý průser, radši ruce pryč! Nezapomeňte se pak v následujících reklamách pokochat, jaké filmy letěly v roce 1994! Na to, že se hra jako Sam & Max jeví na dokončení jako obtížná, návod vyjde na 1 stranu? Je to kontraproduktivní? Kolik vy si vlastně představujete dostatečnou délku hry? V této době to taky nebyl jednoduchý problém… Trošku OT, přeskočíme tedy k návodu Innocent Until Caught a čtěte, jak dlouho trvalo dokončit tuhle hru…  Pak se podíváme hned do hardwaru, rozhodně si přečtěte informace o systému LDG. A je libo 4 joysticky do Amigy? Tak páječku a jedem. U vysvětlivek techboxu se vám snad taky utvoří na rtech úsměv, jo jak blaze se to máme, že? A pokud se chcete ještě více vzdělávat – máme tu Lexikon (ne kouzel, na to pozor!) Víte, co je extáze?! Tohle  nás prostě měli učit ve škole. Taky vám tu ještě chybí 3. vysvětlení toho, co je to l(L)evel? Pak tu máme pro nás pařany i slovo sex, ale moc jsem ho nepochopil. Za to při vzpomínce na trackball jsem se s chutí uchichtnul, jak jsem ho (taky s chutí) vyndaval na základce spolužákům (a teď to zní dost divně) a spolužačkám taky (to už je lepší).

Tak jo, jdeme na konzole, nebojte, to vezmeme rychle. Říká vám něco jméno Nigel Mansell (asi se stydím, ale mně ne)? Tak určitě zkuste hru s jeho jménem World Championship, pokud teda máte rádi formule. The Blues Brothers je takový milník v hráčském životu Andrewa, ale od toho ruce pryč. (ne, fakt nenapíšu Sou… to by pak bylo v každém Score shrnutí). Super Mario Kart! Jo, to je škoda, že tuhle dobu jsem nezažil. S hodnocením bych šel mnohem výš. U Segy se zastavíme u Game Gearu a Indiana Jonese 3 (neplést s adventurami od Lucas Arts). Ještě je tu Mortal Kombat (opět na Game Gear) a Hellfire, to už je poslední, co tu z her najdeme a jdeme na dopisy. To jsem zvědav, kde se tyto dopisy nachází dnes, samozřejmě kromě těch otisklých. A je tu konec! V kultuře se musíme pozastavit nad knihou Hry pro PC od Františka Fuky, tak kdo má tuhle knihu doma? Pochlubte se!

Na závěr musím uznat, že i dnes je staré Score pročítat skutečný zážitek a už ve třetím čísle vám musí být jasné, že o hrách psali skuteční nadšenci a ve svém oboru profesionálové. Ani si neuvědomujeme, jak velký vliv tyhle texty mohly na všechny mít, neříkám, že to z každého udělalo recenzenta, ale… Dalo nám to zkrátka hodně, ač se sám divím, jak znatelně mě ty magazíny vlastně ovlivnily. Navíc tentokrát i dle mého počtu slov, to bylo velmi vydatné číslo.

Jo a nezapomeňte!!! Score č. 4 vyšlo 15. března! Tedy, pokud je skutečně dle mého mobilního kalendáře rok 1994…

Návody

 • Falcon 3.0 – 34
 • Innocent Until Caught – 32-33
 • Lost In Time – 30-31
 • Sam & Max: Hit the Road – 29

Nebudu se, ačkoliv to tak vypadá, jen dokola omlouvat, ale upozorňuji vás, že ne vždy musí být shrnutí magazínů takto obsáhlé. Připomínám, že se stále tato rubrika vyvíjí a za takových 50 čísel může mít úplně jinou podobu anebo třeba to můžou být ještě rozsáhlejší elaboráty o tisících znacích. Deal w/ it!

Lordhellovo shrnutí MUST PLAY titulů ze Score č. 3

 • Alien Breed 2
 • Bloodnet
 • Cannon Fodder
 • Doom
 • Goblins 3
 • Mortal Kombat
 • Super Mario Kart
 • The Settlers

A ještě vás chci znovu upozornit na to, že se budu dle mého nejlepšího vědomí a svědomí do MUST PLAY titulů snažit uveřejňovat hry jen jednou. Tudíž pokud tu nevidíte dole doporučení si zahrát právě Quest for Glory nebo Gabriel Knighta či Larryho, tak prosím podívejte se kolem do rubriky Média, že jsem jejich celou ságu už doporučil v prvním shrnutí PRVNÍHO Score. A navíc je to Lordhellovo shrnutí, takže čistě subjektivní doporučení, které nemusí vyjadřovat celý názor redakce! Rovněž se snažím vybírat takové tituly, které byly v daném čísle recenzované.

To je měsíc jako pro mě – Gabriel Knight je dodnes moje nejoblíbenější adventurka všech dob a její soundtrack poslouchám dodnes. TFX nebyl můj šálek kávy, Bloodnet a Alien Breed 2 ano. Stejně tak Goblins 3, kterou jsem jako jedinou hru série dohrál a Larry 6. Doom netřeba komentovat. To je legenda.

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx