Před nějakou dobou Internetem proletěla informace, na kterou fanoušci čekali jako na příchod nového mesiáše. EA bude remasterovat staré Commandy! Tedy, nejen ty staré, kterým dali podle Tiberiové série rovnou přívlastek Tiberian Dawn, ale rovnou i prvního Red Alerta. Což je na jednu stranu výborná informace, ale jak známe EA, tak to s sebou přináší i lehkou nervozitu.

Studiem, které remastery dostalo na starosti, je Petroglyph Games, ve kterém se nachází spousta členů původního Westwood Studios (říkal někdo Lands of Lore Remaster?), což zní pozitivně a částečně zaručuje kvalitu. Petroglyph má na svém kontě kvalitní strategie jako je Star Wars: Empire at War nebo Universe at War. Navíc mají po ruce většinu originálních zdrojových kódů z původních dvou her, které chtěji zkombinovat se svým enginem GlyphX, který využívají a vyvíjejí dodnes. Po technické stránce by tedy nemělo hrozit nic špatného. Otazník je tedy nad grafickou stránkou hry, o které se už teď ví, že bude podporovat 4K. Budou tedy objekty pouze ve větším rozlišení? Nebo se přejde na úplně jiný grafický design? Doufám v první variantu, protože hrát C&C1 v designu C&C4 už není remaster. A je pravda, že Petroglyph hlásí, že chce udělat Remaster, ne Remake. Na první obrázky si musíme ale počkat, podle vývojářského deníčku z únoru zatím k této fázi tvorby ještě nedošlo.

A s tím se pojí další otázky, kdy máme hry očekávat? A bude se prodávat jako jedna kolekce, nebo dvě samostatné hry? A za jakou cenu? A bude to Origin only? U poslední otázky je odpověď vcelku jasná. Jelikož to vydává EA, kterému značka patří, bude to Origin only. Cenu díky tomu odhaduji na základní jako pro AAA novinky (tzn. kolem 1200-1500 Kč) a očekávám obě varianty prodeje. Kolekci i single. EA navíc ve svém prohlášení slibují, že ve hře nebudou žádné mikrotransakce, ale na druhou stranu, je to EA, takže jisté pochybnosti u nich stále mám.

Nechme se tedy překvapit.

0 0 votes
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx