Na obalu Score č. 17 nám září neidentifikovatelný orb s několika žlutými nadpisy a všemu vévodí preview na Heart of Darkness. Více už toho nevykoukáme, tak hurá dovnitř. Zásadní novinkou je změna hodnocení – už žádná % a rozbory jednotlivých složek hry, začínáme se stupnicí 1-10. Ono vůbec to hodnocení je problém dodnes. Stačí palec nahoru, palec dolů? Existují ještě vůbec ty pravé špatné hry? Záleží vám ještě na hodnocení? Vždy rozhoduje samotný text, na to pamatujte a čtěte! Ve Score aspoň zachovávají ještě několikaslovný verdikt a minimální hw konfiguraci. Vězte, že tohle a zároveň další novinky, jsou důsledkem výsledků ankety čtenářů, kteří jsou strůjci „svého“ časopisu. Co tedy máme ještě na talíři? Rubriku „Irenin koutek zoufalců“ a rubriku „Vzkazy“ – zkrátka Score jiných tváří.

U obsahu můžete cítit závan novinek, třeba opravdu nafouklá rubrika preview a hlavně zmíněné vzkazy z úvodu. V úvaze „Jak nás poznáte?“ se zase musíme poněkolikáté přesvědčovat, že redaktoři jsou lidé z masa a kostí a nevyžívají se v bestiálních orgiích, už dost prosím. Člověk musel mít radost z toho, jak čtenářská anketa dopadla, to už by dneska nešlo. Dneska ani pomalu nestačí slíbené odměny nebo jednoduchost poslání přes různé internetové formuláře na to, aby si člověk pro to čas vůbec našel. Jak to tedy dopadlo? Rozhodně zajímavé čtení.

Command and Conquer bude hit, o tom žádná a na dvou cd! Ještě tu máme na téže stránce zvláštní strategický hybrid Terra Nova Strike Force Centauri. Další preview už vezmeme zběžně, protože plnou pozornost dostanou /pokud vyjdou/ samozřejmě v samotných recenzích. Můžete se těšit mj. na Phantasmagorii, Albion a zmíněný Heart of Darkness.

Hrou měsíce je pokračování skvělého RPG Ravenloft 2: Stone Prophet, tentokráte v exotickém pouštním hávu starověkého Egypta. U herních pokračování zůstaneme, máme tu i následníka vesmírného simulátoru od Davida Brabena ze Score č. 2 – Frontier: First Encounters. Další recenze je rovněž rozšířením původní hry, datadisk Magic Carpet: Hidden Worlds. Na další straně je jasné, kdo je tahákem The Daedalus Encounter – samé slinty z Tiy Carrere, fap dobrý, ale s hratelností už je to horší. Co si postavit a managovat mrakodrap? To si můžeme zkusit v Sim Tower. Milovníci Raptora zajásají u Flying Tigers, nebo vlastně moc jásat nebudou? Dooma na Amize vám zase bude suplovat Death Mask. Pro majitele superkonzole Sega Saturn tu je hlavní chod v podobě vlajkové hry Clockwork Knight. Váleční stratégové se potěší z datadisků Battleset 2 & 3 pro Harpoon 2. Z námořních bitev se výborně uklidníme u „jedničkové“ roztomilé zjetiny Pinkie. Radši dáme Front Lines, respektive další válečnou strategii na tahy, aspoň, že chybí růžová. Nasaďte Vive a vzhůru do VR Spectre anebo zapomeňte! Zhltneme dvě GameBoy recenze od Ireny – Stargate a The Flintstones, abychom ještě zůstali u tohoto typu her – jenže na SNES – s KidKlown in Crazy Chase. Já vím, tohle Score holt není tak moc nabité hity. Šašků se nezbavíme ani v Super Punch Out! – boxu na SNES. Za lehce novou rubriku můžeme požadovat další recenzi na klasiku, ale tentokráte pro NES, řeč je o The Legend of Zelda – navíc, je tu podotknuto, že to bude nepravidelně. Klasikou pravou se stává až Cadaver (1,2) a jako bonus Eye of the Beholder, kterým krásně zakončíme poněkud chudší nabídku recenzí.

TechBox nám přinesl taky změny a téma: O virech. Score mě nakonec donutí svými oslavnými ódami snad i nějaký ten simulátor skutečně zkusit, škoda, že k němu nemám ThrustMaster FLCS a WCS. Pamatujete na rubriku Poslední soud (Score č. 9)? Tak jej tady máme zase, ale raději dejte přednost celým textům. Rpg se mění na hobby hry? Možná, nicméně výlet do světa Advanced Dungeons & Dragons od Karla Papíka nám to nezhatí, ale zúčastnit se turnaje v Magicu už nestihnete. Jdeme na profil, jejíž název firmy díky recenzi Cadaveru už víme – Bitmap Brothers. MS Home nevynecháme ani teď, na řadě je Encarta ’95– vhodná encyklopedie na otázky ze všedního života. Skončil nám Virtuální kokpit, ale nezoufejte, je tu… Virtuální hrdinství – RPG. Jo, jo, za chvíli budete mít alergii z rpg než ze simulátorů. Sci-Fi rubrika je už konkrétně obsazená tituly jako Cabal od Cliva Barkera nebo Průvodce světem J.R.R. Tolkiena od Davida Daye. Irenin koutek zoufalců, “lačnatci”… V dopisech strádáme nějaký ten silně kontroverzní názor, tak jen slupneme něco od Mika Oldfielda, zhlédnem Tank Girl, Hideaway, navnadíme se na Score č. 18, které slibuje překvapení – alespoň u hry Tears. Ze 17 vše.

Návody

  • Bioforge – 56-57
  • Bureau 13 – 58-59
  • Discworld – 50-52
  • Jagged Alliance – 53-55
  • Wizardry VII – 60-61

Lordhellovo shrnutí MUST PLAY titulů ze Score č. 17

  • Cadaver série
  • Eye of the Beholder série
  • Ravenloft 2: The Stone Prophet
  • The Legend of Zelda

A samozřejmě malá rekapitulace ode mě – Když se tak koukám na výpis recenzí, zjišťuju, že jsem na PC z toho nic nehrál. Ale přesto – Ravenloft 2 mi unikl i přesto, že tyhle Dungeon Crawlery miluju. Možná se k tomu ještě někdy vrátím (přeci jen se dají obě hry koupit na http://www.gog.com), ale aktuálně neřeším. Datadisk k Magic Carpetu jsem nehrál, protože jsem nedohrál ani původní hru. Jediné, co jsem hrál, byla Zelda na NES a trilogie Eye of the Beholder od Westwoodu, na kterou se někdy chystám v rámci Pixelhuntu.

Cena: 36,- Kč
Počet stran: 84
Hra měsíce: Ravenloft 2: Stone Prophet (8/10)
Plná hra: /
Šéfredaktor: Jan Eisler

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx