Zase je tady! Ďáblův kněží, já vím, vyvalte kozu (nejlépe dvě) a můžeme započít s rituálem. Dobře no, toť jen artwork ze Shannary, blíží se Vánoce! To znamená, že to herní peklo… ehm Jéžíšek teprve přijde a Score se na něj, trošku se strachem, připravuje a navíc pociťuje, že už to není takové jako to bylo (tráva prostě byla zelenější, se podívejte na sousedovic dvůr, to je sláma a ne tráva). Velká moudra, zpátky to prostě nejde, i když to zkoušíme taky (furt nechápu, že už není rok 2008, já jsem v něm nicméně zaseklý ve své hlavě a okolí se mění nezávisle na tom, ne toto polemizování si nechám jinam).

Andrej nás na začátek poctí úvahou, že Nejsme věční. Prostě to je bomba číst i dnes, řádný “mindfuck” a úvaha hodná jedničky s hvězdičkou v případě maturitní zkoušky. Prostě nedřepte u toho furt, fakt ne, já vím, že to je těžký, ale – víte co? Stejně je to jedno, tak by se to taky dalo shrnout. Temnotu ostatně pozřeme i v následujícím tématu: Noční můra, nicméně je to jiná temnota než ta Andrejova předešlá. Jedná se o pravděpodobný počet celosvětového pařanstva a další statistické údaje (zpěvavě). To jsme na tom bídně, co? A to si pak stěžujme, že tu není Stadia či podpora lokalizace. Shannara na obálce nebyla bezdůvodně, tvůrci hry z firmy Legend se staly protagonisty dalšího článku ve Score – Nejlepší ze všech světů, chtělo by to čas na knížky, jest pravda. Nu a u nás v Brně se líhne Dračí historie od studia NoSense (btw.: www.ucw.cz/draci-historie/). Čtyřstránkové novinky (já vím, že se všichni těší na Gender Wars) taktně přeskočíme a vyjmenujeme si preview hry: Terminator Future Shock a Touché: The Adventures of the Fifth Musketeer.

To bylo z preview vše a my se rovnou budeme brodit v recenzním rybníce, Score Hit získává RPG Entomorph: Plague of the Darkfall, zpátky do Adenu a do života hmyzu, někdo mouchy na česneku? Co téměř dokonalý černočerný „doomovácký“ Hexen – bohužel pan Pohlreich tentokrát samolepku neudělil a Andrej taky ne. Pokud platí pořekadlo „do třetice všeho dobrého“ se přesvědčíme u pokračování bojovky Mortal Kombat 3. Těm, co se zase líbilo běsnění s futuristickým taxíkem, zaujme pokračování Quarantine 2: Road Warrior. Hardcore váleční stratégové si přijdou na své s dlouhodobou modlou Steel Panthers. Na Amize se vrháme do kategorie „souls“ her Tower of Souls, bokový dungeon. Špatný vtip, ale dobrá hra, tak dál… Další Amiga? A golf! Sensible Golf. Prichádzá naša logická perla Quadrax, dá se říct, že už legendární. Dračí Historii jsme si probrali už nahoře, tak ještě verdikt, budeme mhouřit oči? Snad ano, ale ten český dabing… věc nevídaná a překousnutelná. Pinball World, dál… Pojďme si hrát na kapitalisty – The Capitalism, strategie pro začínající podnikatele, někde se to naučit musíme a řídit se zase naučíme u automobilových závodů Fatal Racing (neberte mě za slovo), navíc pomalu se těším na sofistikované žiletkový hejty ohledně Jitky Ježkové v dopisech, to přijde. Dočkáváme se rovněž fenoménu zombií, jednou z takových vlašťoviček je trefně nazvané Zombies na SNES. O dalším simulátor Darker jsem zrovna asi před půl hodinou četl jeden vzpomínkový tweet, ale hra není žádná hitparáda, spíše Andrejova sebetrýzeň a nezapomeňte si přečíst „druhou stranu mince“… Hehehe.  A zase kuličky – 3D Ultra Pinball, ok, domů bych nějaký pinballový automat bral, ale když jsem zjistil cenu… Pokud vás ještě nepřestali bavit kopie Doomu, tak vás potěší Tekwar. A co kartu Klub zákazníků, máte někde schovanou zlatou? Pro milovníky růžových medvídků – what the – Panic in the Park, nádhera, vygooglujeme si Eriku Eleniak (není zač) a jdeme dál až k osmibitové éře ve střílečce The Machines. Následuje cyberpunk, ale než začnete jásat, tak dodám FMV a je to v Burn: Cycle. Pro závodníky se SNESem vybíráme Stunt Race FX a brakové letecké simulátory reprezentuje Hellfire Zone. To se tedy nepovedlo, ale povedla se bojovka Killer Instinct. Jdeme na “dýzu”, česká adventura! Jenže, takhle by to bohužel nešlo – Mise Quadam. Pomazali jsme se prasečí krví a konečně se dočkali klasiky – Warlords a Lost Treasures of Infocom.

Po návodech dojedeme RPG lexikon a další stránku, která nebyla připravena redakcí Score je do třetice MiniDisc – tak ten teda se oproti discmanu a walkmanu moc nechytnul, což je vidět i u ceny, ale je to sexy a navíc ho můžete i vyhrát! To, co se moc nezměnilo je vnitřek naší milované bedničky, takže PC – mikroprocesor, systémová deska, paměť, řadiče, grafická karta s monitorem, klávesnice s myší, pevné disky a disketové jednotky. To jsme teda moc nepokročili v tý budoucnosti. A když víme, co v něm je (v počítači), tak co internet a WWW?

Kdo posouvá hranice počítačové zábavy dopředu? Budete se divit, ale je to Origin a svůj profil má na stránce č. 86 – už jdeme do finále (možná přijde i kouzelník). Že komiksy rozhodně nejsou jenom pro děti vám dokáže Lobo. V dopisech si všimněte reklamy na Score v Londýně a jmenovitých odpovědí. V kinech běží výtečný a dobře zrající Mortal Kombat a snad Vás zaujme i Nine Months, knihofily uspokojí Řeky času s The Sword of Shannara. A příště si uzavřeme druhou dvanáctku čísel.

Score CD #23

CD grupě stále vévodí heslo „zavinili jste si to sami“ a demo na Terminator: Future Shock. A navíc si můžete konečně zvolit cestu při instalaci na harddisk.

Návody

 • Entomorph (58-61)
 • Gobliiins (70-71)
 • Gobliiins 2 (72-73)
 • Lemmings 3D (65)
 • Police Quest (66-67)
 • Wizardry VII – pokračování (62-64)

Lordhellovo shrnutí MUST PLAY titulů ze Score č. 23

 • Dračí Historie
 • Entomorph
 • Hexen
 • Lost Treasures of Infocom
 • Quadrax
 • Quarantine 2
 • Warlords

Hry od Legendu pro mě jsou a byly utrpením. Vizuálně sice super, ale zastaralé ovládání a techniky už i na tu dobu. Prostě Dungeon Master rulez! Dračí historii jsem miloval, na svou dobu to byla bomba a navíc czech made. Jedna z legend české herní scény. Pro mě to nejlepší ze zlaté doby, co vyšlo. A k recenzím – Entomorph byl super, Hexen taky, i když jeho level design mě nenadchl tolik, jako předchozí hra HereticMortal Kombat 3 mě z první trilogie bavil nejvíce a potěšila mě tam spousta nových věcí. Quarantine 2 už podle mě nedosahovala kvalit prvního dílu. Steel Panthers nebyl můj šálek kávy, “Souls” hru jsem nehrál, Sensible Golf mi unikl, zato u Quadraxu jsem zkolaboval na dlouhé hodiny. Pinball World mě bavil, stejně jako většina Pinball her dodnes (díky Zen Studios). A zbytek jsem už nehrál. Ten měsíc toho vyšlo hodně a posledně jmenované hry už prostě zapadly do historie, ze které se jen tak nevrátí. Možná ještě ten Tekwar jsem kdysi ve své době zkoušel a bylo to hrozné už tehdy. A Lobo v rubrice komiksů, díky této rubrice jsem se začal více zajímat o komiksy. Každopádně hodně objemný měsíc. Jen tak dále…

Cena: 36,- Kč | Verze s CD – 120,- Kč
Počet stran: 100
Score Hit: Entomorph: Plague of the Darkfall
Score Classic: /
Plná hra: /
Šéfredaktor: Jan Eisler

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx