Kulatiny si zaslouží oslavy a taky změny, 30. číslo je toho důkazem, než se k tomu dostaneme, tak ti z Vás, co měli možnost tohle Score držet v rukou, si všimli hned velké změny (teď nemyslím cenovou) v podobě pevné vazby časopisu a slíbený lepší obal na CD. Vím, že infarkt za „brutální“ cenovkou Vám to nezpříjemní, ale aspoň malá záplata. Hlavním heslem pro toto Score je bezesporu legendární Albion, který jsme už tak nějak “otevřeli” v minulém čísle. Ten ještě trochu odvedl pozornost od probíhajícího svátku všech pařanů E3, kde Score nechybělo!

A teda ještě to, co jsme vynechali – navýšení počtu stran na 116! Satisfakce? Ještě přihodíme rubriku věnovanou Sony PlayStation – začnou potyčky s PC master race, nebojte se. Rovněž jste se mohli přidat k božstvu jako nový redaktor.

Score CD #30 – Co byste čekali jiného než CD nabité informacemi a exkluzivními demoverzemi získané na E3, jen by to chtělo trošku víc místa, jenže do DVD daleko a tudíž přesouváme velká dema dál.

V úvaze se opět ponoříme do vod internetu – Síťové tlachání, aneb jak jsme to dopracovali až ke snímku V síti. Hurá na Electronic Entertainment Expo, kde jste se ještě mohli odfotit s Dukem a hlavně spoře oděnými děvami, yes! Aspoň si Ice dobře pokecal už v letadle a my můžeme tu cestu sdílet s ním. Ke? To byly časy. Příště v Atlantě? Andrejovi se zase povedlo splácnout čtyřstránkové interview s autory Albionu – Blue Byte. Do nových her začíná pomalu prosakovat online prvek – to ostatně dokazuje hned první preview na MUD Meridian 59 (tady nějak ty předchozí predikce Score nevyšly), následuje Unreal, Command & Conquer: Red Alert.

A začínáme zostra – Score Classic, 10/10, není řeč o ničem jiném než o Albion. Blue Byte ovládá i další stránky Score s pokračováním slavné RTS Settlers 2: Veni Vidi Vici. A hitová smršť vrcholí – “I’m here to kick some ass and chew gum. And I’m out of bubblegum.” Ano! Legendární Duke Nukem 3D je tu a vysloužil si 9/10 (ta 10/10 tam vlastně je, takže ok) od Františka Fuky. Co více vykládat k FPS, která se zařadila mezi vyvolené. Jdeme se uklidnit za knipl vrtulníkového simulátoru AH-64D Longbow (což se dá taky považovat za pecku). Vracíme se k tahovým strategiím z doby 15. století (schválně o co se jedná, viz nadpis, sednout) – Conquest of the New World – mohlo to být lepčí. Pro ty, kdo si vychutnali multimediální porno Cyberii, tady mají pokračování – větší a lepší Cyberia: Ressurection. Komu z jakéhokoli důvodu nevyhovuje Duke, má tu ještě alternativu v podobě Strife (zajímavě napsaná recenze). I Žížala Jim je zpátky v platformovce Earthworm Jim 2. Úspěšné herní tituly se kopírují a kopírovat budou, je to přece logické, co máme furt vymýšlet? A svou „kopii“ má i Crusader – Total Mania, pamatujte na to, že někdy žák předčí učitele, v tomto případě se to ale nestalo. Robotický simulátor Earthsiege se taky dočkal nástupce, který se jmenuje Missionforce: Cyberstorm, pak slízneme FMV adventuru Majestic: Alien Encounters. Monopoly! Hrajete? No, bez internetu radši stolní verzi… Strategie Advanced Civilization nemá nic společného s TOU Civilization, tak bacha (litovali byste vynaložených prostředků). Chodičku-mlátičku by to chtělo a pokud máte rádi Venoma a Spidermana – Separation Anxiety přijde vhod. Dále se Irena podívá na zoubek Lemmings Paintball a Béla na strategii Chaos Overlords. Šachy s hračkama (nebo to aspoň tak vypadá) si užijete v Gearheads. A hurá, konečně je tu další pokračování adventurní ságy Indiana Jones and His Desktop Adventure a… a kurva. To se nepovedlo, průměrné hodnocení si odnáší i datadisk pro strategii Warcraft 2: Beyond the Dark Portal. I ponorkový simulátor Silent Hunter dostane konkurenci v podobě Command: Aces of the Deep. Pokračování doomovky Witchaven 2 bohužel dopadlo zle, autoři to navíc přepískli s obtížností, a tak dneska se asi nikomu stýskat po této hře nebude.

Rubrika klasika je asi definitivně pryč, takže se přesouváme aaaaž na stranu 86, kde se vrátíme do zlatých starých časů s Windows 95 (já měl až 98, stále kvoká), no jo vláda DOSu pomalu končí, smiřme se s tím. Pak na mě vyskočí Red Meat komix a já se slzou v oku vzpomenu, jak i já jsem v tom generátoru tvořil stripy, který souvisely s komickými situacemi u nás v rodině… Škoda, že se všechny ztratily a navíc měli tendenci se posrat po uložení, ale to nevadilo… Škoda, přeškoda… Jinak se článek pojí zase s internetem – Ma Media server a jeho všestrannost. Ty internety… Radši zvolte stolní Space Hulk. Pokud ani to nezabralo na odpočinutí si od internetů, slušnou náplastí bude satanův emisar, comicsový Spawn. Dopisy jsou zase nepřekvapivě plné stížností na chybějící stránky.

Od strany 104 se vrháme do slavnostního představení PlayStationu. Novinky jsou plné konverzí z PC, a proto se vydáme na recenze, tou první je bojovka Battle Arena Toshinden 2, následuje závodní autíčková s jednou tratí – Ridge Racer, akčně založení můžou prožít Dooma jinak (na divoko) v izometrické řežbě Loaded a celou sekci PS uzavírají ještě cheaty. Konečně jsme u kulturního okénka – knižní Peter Benchley – Bílý Žralok, filmoví Usual Suspects a Birdcage (franc. originál je lepší!). Těším se už s vámi na červencovou 31!

Návody

  • Albion (66-69)
  • Alien Odyssey – 1. část (70)
  • Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity (76-77)
  • Dark Seed 2 (72-73)
  • Earthsiege 2 (80)
  • Chronicles of the Sword (74-75)
  • Kingdom of Magic (78-79)
  • Legend of Kyrandia 2 (82-83)

Lordhellovo shrnutí MUST PLAY titulů ze Score č. 30

  • Duke Nukem 3D

O Albionu jsem psal minule (nebyl úplně můj šálek kávy), takže absolutní hodnocení nedokážu ani souhlasit a ani vyvrátit. Za to Settlers 2 nebo Duke Nukem 3D byly legendární hry, kdy třeba Duka si v nejnovější reinkarnaci (čti remasteru) zahraju i v dnešní době i na konzolích teď už starší generace. Mám na mysli PS4, pro ty, kdo by nepochopil. No a to je zase vše. Na datadisk k Warcraftu 2 se ještě chystám, Witchaven mě nebavil ani jeden, Spider-Man a Venom byla fajn hra. Jen ten Indy se nepovedl. Stejnou strategii LucasArt použil i u Star Wars hry a opět katastrofa. Člověk si říká, proč to někdo vytváří? Vždyť ani kvůli ziskům to nemůže být. Vždyť jsou beta testeři, co mají říci, jaká hra je. No, to už je každopádně historie.

Cena: 50,- Kč | Verze s CD – 144,- Kč
Počet stran: 116
Score Hit: Settlers 2, Duke Nukem 3D
Score Classic: Albion
Plná hra: /
Šéfredaktor: Jan Eisler

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x