Cena: 50,- Kč | Verze s CD – 144,- Kč
Počet stran: 116
Score Hit: Broken Sword, 3 Skull of the Toltecs, Hind 
Score Classic: /
Score Hnus: /
Plná hra: Gateway
Šéfredaktor: Andrej Anastasov

Score 31

Obálka ze hry Hind krásně reflektuje návrat ocelových ptáků do teplých krajin, je tu srpen, s ním končí letní radovánky pro řadu pařánků, ale hlavně se zbavíme herního sucha. Ostatně hlavní taháky v podobě legendárního Broken Sword nebo formulových kláních Formula One GP2 s navrch plnou hrou Gateway dává dost jasně najevo, že se blýská na lepší časy a zapomněli jsme málem na recenzi Quake, který se trošku neprávem schovává v koutě.

Score CD #32

Z demoverzí nezapomeňte okusit Albion a Quake, je tu konečně funkční demo Gender Wars (a popel na hlavě) a hlavně plná verze hry Gateway.

Andrej nás vyzývá si tento úvodník skutečně přečíst, tak poslechneme a co teda létlo do toho zelenkavého kotle? Bezplatná inzerce pro čtenáře, tel. eros asistence (nápad možná dobrý, ale Irenou bych být nechtěl), přemístění redakce, amigisti se dočkají posil v podobě Chalida Himmata a Pavla Vančáka, koření života je zpět, nové dopisní podrubriky, pravidelné rozhovory a eliminace šotků. Mejdan budou mít hlavně adventurně pozitivní jedinci, co ta Síť hele? No nic, jdeme na to.

Dále se dočkáme povídky Cyberstory, jak jinak než od Andreje. Cunteater ftw. Pak se dozvíme od Andreje, jak to chodí s kontakty na distributory a vývojáře her a to, jak chtějí spolupracovat s naší postsovětskou zemí, to se vlastně ani dneska moc nevylepšilo, a proto můj google assistant pořád neumí česky, nevadí – aspoň, že hrajeme na nových konzolích a neukájíme se u Didaktiku. Jdeme na další úvahu bez názvu, od čtenáře(originální). Má pravdu ten chlapec a když už se to nějak vyřeší, objeví se streamer, influencer nebo youtuber a jsme tam, kde jsme byli (v prdeli).

Návody

Alien Breed: Tower Assault (81)

Anatema (76)

Battle Arena: Toshinden (75)

Duke Nukem 3D (82-85)

Muzeum mrtvol (81)

Return Fire (77)

Settlers 2 (86-88)

Space Quest 2 (90-91)

Urban Runner (78-80)

Lordhellovo MUST PLAY

3 Skulls of the Toltecs

Broken Sword (1-5)

Quake

A z pr… pokecáme s Revolution, autory to geniálního Broken Sword. Jdeme na preview (řízlý interview) – Jagged Alliance: Deadly Games (žádná dvojka!). Novinky! Na Amigu! Pokračujeme v lahůdkových preview – Down in the Dumps, Blood, Shadow Warrior, Dark Earth, Starcraft, HOMAM 2, Terminator: Skynet , Shattered Steel, Scorched Earth a na poslední dvoustránce si shrneme chystané gamesy od Interplay.

Konečně se dostáváme ke zlatému hřebu měsíce v podobě recenze na legendární adventuru Broken Sword. Adventurní góly následují i s 3 Skulls of the Toltecs, tentokrát z Paříže na divoký západ a s veselou náturou navrch. A je tu Quake a možná se budete divit, že tahle akčňárna od Id Softu není zahlcena opojnými ódami (údami?). Přesouváme se do “vrtulničení” ve vrtulníkovém simu Hind, po kterém se zase vrátíme k adventurní vlně – Gene Machine. Přesedláme do kokpitu formule 1, legendární Grand Prix 2. Od Schumachera do šíleného pokračování závodní Megarace 2. Je libo FMV? 4 CD, novinář, Paříž, mrtvola – Urban Runner: Lost in Town. Fibingerová a Šebrle nadskočí radostí u Bruce Jenner’s World Class Decathlon, ale my radši zvolíme hnusný adventurní počin Synnergist nebo „skvělý“ Sensible Golf. Sucho, kam se podíváš… A neutuchá – Close Combat, strategie z druhé světové, fotbaly Kick Off 96 vs. Onside Soccer, zbouchání (zbouchnutí?) vetřelců v amigáckém Alien Bash 2, wrestling á la Mortal Kombat Wrestlemania, flysim dog fight (simulátor mouchy bojující se psem – za letu obou) Fighter Duel, další flight simulator Warbirds, automatovka-RPG-chodička- střílečka Legends, kulatý nesmysl na Amigu Total Football, cíle víme, žánr ne – strategie (moc na tom nesejde) Deadlock, chcete milion dolarů? Dohrajte logický Treasure Quest, zajímavý koncept, jenže já ani neumím šachy (a že jsem je umět třeba v Broken Sword nebo ve WoW potřeboval). Jo a mimochodem jsem se za vás podíval, zda někdo skutečně ten milion vyhrál a prý se někdo takový našel, nicméně je to hrozně „shady“ a zavání to „unterwassermanem“ – vám to už může být jedno, páč už je 20 let po deadline (a naskakuje). Tak tam šoupneme Pinball Prelude. Hurá na FMV The Dame was Loaded, u kteréžto recenze jsem dostal záchvat smíchu z hlášky „Nejenže vypadá jak prase, ale i tak mluví.“ Odvážné a já dostal chuť zahrát si vizuální novelu. Hurá na bikovou řežbu Black Viper (ne není to Atkinson!), aspoň jímavá recenze. Snad chytíme sumca v Bass Tournament ’96, nevím proč, ale vždy mě tyhle hry určitým způsobem lákali, ale nikdy jsem se k nim nedostal a vlastně lákání je už pryč. Vábení rozhodně vyslyšíme všichni v klasice jinak – Zlaté časy ZX Spectra, takže to vezmeme globálně. A když jste byli tak hodní, tak přeci jenom tu máme ještě ryzí klasiku – Boulder Dash.

Dozvi se více!

Broken Sword

BS je jedna ze srdcovek, která mě naučila milovat adventury a mám ji spojenou s výročím 100. vydání Levelu, kde byla společně s druhým dílem jako plná hra. Score mělo Planescape Torment a já se pořád v hlavě hádal, kdo měl tu lepší plnou hru. Z Broken Sword jsem byl opravdu nadšený a i když si nevybavuju jednotlivé momenty, jako celek mi tato série utkvěla v paměti a hlavně jsem byl rád, že jsem mohl po dohrání jedničky krásně přejít ke hraní druhého dílu…

A battle royale už „prasí“ v 96. – tehdy to znělo ještě skvěle – multiplayer on-line gaming (co říkáte na registrační poplatky?). My chudí a bez iternetu radši vytáhneme figurky a vrhneme se do her s miniaturami v hobby hrách. Přeskočíme tradiční rubriky a probereme si svět PS, kde na vás čeká Space Hulk: Vengeance of the Blood Angels, Agile Warrior F-IIIX, Power Serve a Street Fighter Alpha.  V kultuře se zaměříme na Davida Lynche (mně je stydno, že jsem Twin Peaks do dnes neviděl, ani Modrý samet ), pak ještě Bay se Skálou (taky jsem neviděl, díky za připomínání) a já se už s vámi těším do školních lavic roku 1996 (počkaj, počkaj, to já šel fakt do školy!!! Hnus, ale asi bych to bral s dosavadními zkušenostmi teda a jako trošku bych pozměnil minulost jako prodej pozemků prarodiči a… a dost) v příštím Score 33.

Broken Sword, jedna z mých top adventurek všech dob. Výborný příběh, inteligentní zpracování a používání věcí, skvělá grafika… O téhle hře tu ještě budeme několikrát psát. 3 Skulls bylo zajímavé, ale vyšlo to ve špatnou dobu. Nemělo to vyjít ve stejném měsíci. Alespoň je to nově i na GoGu, abych doplnil mezery. A Id Software vydává Quaka. Revoluční hra, která je sice technologicky na svou dobu naprosto úchvatná, konečně do her přináší 3D, ale na druhou stranu trochu zabíjí zábavu. Půjdeme dále – Hind jsem kdysi zkoušel, ale simulátory jedině ve vesmíru a ideálně v kokpitu TIE stíhaček. No dobře, občas i v X-Wingu nebo YT. Na silnicích je to lepší. Třeba Grand Prix 2 byla skvělá hra, u které jsem strávil spoustu času. Mega Race 2 byla hodně zvláštní hra nehra. Mám sice na GoGu celou sérii, ale stejně jsem jí nepřišel na chuť. No a pak už jen The Dame was Loaded, kterou si i teď můžete koupit na Steamu. A hra o Bruci Jennerovi? Hmm… nějak jsem si vzpomněl na South Park, kdy dělal poradce/poradkyni pro prezidenta. Samozřejmě už v ženském pohlaví. Tahle hra snad není o tom, jak se nechal přeoperovat…

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx