Cena: 50,- Kč | Verze s CD – 144,- Kč
Počet stran: 116
Score Hit: Pandora Directive, Z, Starfighter 3000 
Score Classic: /
Score Hnus: /
Plná hra: /
Šéfredaktor: Andrej Anastasov

Score 31
Dočkali jsme se a krásně v nadpisu – Fiasko s filmem Síť laughing, to, co jsem už avizoval minule, přišlo až teď. Nevadí, kdo z vás si vzpomene na strategii Z? Fakt super název (existuje i sequel, škoda, že se nedočkáme ZZZ). Fakt super zůstává i skvěle napsaný „přírodní“ úvodník, škoda, že je tak krátký.
Score CD #33

Nejlepší adventura Broken Sword, Realms of Arkania: Shadows Over Riva, Z a všechno hratelné demoverze, kdo potřebuje fullky, co? A co je to ten Tomb Raiders nebo Diablo…

A dostáváme se ještě k něčemu zajímavějšímu, úvaze o digitální ekonomii, ale ten podtitulek, ten sem musíme napsat „Aneb výlet po Internetu do historie roku 2020 a předpověď zániku časopisu SCORE.“ Zajímavé jsou ty predikce o současnosti a není to vedle – HDTV (máme každý), univerzální velkokapacitní datové nosiče (no dobře, máme cloud a streamování, ale k tomu potřebujeme právě ať už domácí nebo vzdálené servery), rozvoj analogových digitálních bran (ok, pořád se musím umět podepsat na tablet třeba), terminály rozptýlené po domácnosti (tak to nějak… když bych si to vzal jako, že si z mobilu můžu pustit video z YT na každé TV v domácnosti – s např. Chromecastem, tak asi ok), rychlý internet a de facto pojmenované streamování, Spotify, Steam, game passy a další služby, gratulace Tomášovi Mrkvičkovi za trefný odhad 2020! Karel Papík zase vyrazil do přírody, můžete se tedy pokochat irl obrázky a přečíst si o Wargames. A jdeme na nástěnku (nová rubrika?), ještě než se podíváme na připnuté vzkazy, tak tu máme odhalený velký průser se zavirovanou disketou Síť, dostaly mě i machinace ziskuchtivých trafikantek. No nic, z výsledků čtenářské ankety mě dost překvapila oblíbenost strategií se 36%. Zrušený Warhammer: Dark Crusade, to je taky hodně dobrý a co si dovolil ten Computerworld jako… To je bordel, radši zklidníme oslíky v rozhovoru s Ericem Matthewsem z Bitmap Brothers. Po rozsáhlém rozhovoru si shrneme preview: Realms of Arcania 3, Dark Forces 2, Diablo, War Wind, Necrodome, Starcraft, Star Control 3, Steel Panthers 2, co vaří v Psygnosis si jen takto zmíníme.
A ze strany 28 hurá k recenzím, první je návrat k charismatickému Texi Murphymu ve čtvrtém pokračování FMV adventury Pandora Directive – skoro desítka. Čas na strategii Z a do jiného pohádkového univerza ve Fable (ne to není ten od Molyneuxe), adventura s nečekaným černým humorem. Pokračujeme se sci-fi střílečkou Starfighter 3000, která se Andrejovi líbila tolik, až si vykoledovala Score Hit nálepku. Adventurka Alien Incident mě hodně láká, co vás? Tolik už mě neláká hlavolam Safe Cracker. Z In Pursuit of Greed dostanete chuť na stařičkého Wolfa (což tedy hovoří o nekvalitách této hry – a kvality Wolfa), Pray for Death taky není hvězdná bojovka, ale můžete si tu střihnout fight za Cthulhu (čti “sulcu)”, tak co? A, co kdybychom… jooo – Sever proti Jihu (já vím) a strategie The Civil War, lízáme dál (prst) – Speed Rage, jedničková zábava se čluny a džípy, yum! Pro sportovce tu máme dále Triple Play Baseball ’97 a PBA Bowling (jedině na Wii nebo v reálu). A naši vlastenci zřete Dr. Šílenec, ačkoliv z Polska, tak je celý v češtině, ale stojí to i tak za to? Přesouváme se zase ke strategiím a zase k Severu proti Jihu (nedají pokoj) v Battleground: Shiloh. A teď konečně něco i pro mého otce – Chessmaster 5000 (i když nevím, jakou verzi hrál rád on), zkrátka perfektní šachy „čísmástr“. Baku Baku (ne, nejebe mi ještě), to je název podařené „tetrisovky“ od Segy.

Přesouváme se na Amigu, které vévodí Alien Breed 3D II: The Killing Grounds. Nemac IV – nic moc, ale co byste říkali na českého Wolfensteina? Lákavé, ne? Testament je tu pro vás. Thomas the Tank Engine Pinball – massive aneb, jak šel Duke na konferenci Alternative Software. Forest Dumb by mohl Duke asi taky vystřílet, no nic – dáme Space Quest 1 ještě v klasice a po návodech jsme zpátky.

Lordhellovo MUST PLAY #33

Alien Incident

Pandora Directive

Resident Evil

Space Quest série

Návody #33

3 Skulls of Toltecs (72-73)

Bud Tucker (70)

Broken Sword (86-88)

Dr. Šílenec (71)

Gene Machine (74-75)

Steel Panthers (82-84)

Synnergist (76,78)

The Dame Was Loaded (80-81)

Před WoW byl třeba Asheron’s Call, ale prostě Meridian 59 je pravý swag, k tomu si rozhodně pořiďte VR brýle 3D Max a zvukovku Viper Max. Spider-Man! (teď ho zrovna čtu na hajzlu), doplnit vzdělání s filmy Mall Rats a Ambulance!
A přesouváme se do PlayStation království, kde s přehledem kraluje skvělý Resident Evil (Takže T=Tyrant, hmm), Olympic Games, Sampras Extreme Tennis, Time Commando a pak dáme partičku Magiců… To jsem netušil, že jsme takhle dobří a co teprve rok 1997 (jukněte na Wiki!). Co říkáte na krásný „template“ u dopisů? Krása, co? A Level zlobí Score (a hodně)…Naladíme se na vlnu s Nickem Cavem a konečně dáme slovo i Tomíkovi Cruisovi v Mission Impossible. Takže uvidíme se na Invexu a samozřejmě u dalšího Score.

Tex Murphy a série jeho her. Mám je všechny, nehrál jsem ani jednu. Proč? Protože dříve to bylo nedostatkové zboží, jelikož v pozdějších dílech se jednalo o interaktivní FMV hry. Teď je sice mám, ale je zase milion jiných her, které chci dohrát dříve, než se k tomu vrátím. Z byla a je skvělá hra, kterou nemám problém hrát i dnes. Opět díky Steamu. A i když jsem fanoušek adventurek, tak Fable mě nebral. A Alien Incident jsem asi taky zkoušel, ale už si na to nepamatuju. A to je vše za mě tento měsíc.

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx