Cena: 50,- Kč | Verze s CD – 144,- Kč
Počet stran: 132
Score Hit: Jagged Alliance: Deadly Games, Harvester, Lighthouse, XP8 
Score Classic: /
Score Hnus: /
Plná hra: /
Šéfredaktor: Andrej Anastasov

Score 31

Tajemná osoba v kápi s kosou zvěstuje, že se blíží svátek všech (ne)mrtvých a taky to, že tu máme říjnové vydání Score a začínáme pořádným třeskem, poněvadž jsme svědky konečného počtu stránek v magazínu, které platí de facto do současnosti, tak dlouho to trvalo než jsme došli k magické 132. To není samozřejmě jediná změna, to by nebylo Score. Vyznáte se ještě v těch změnách na šéfredaktorských křeslech? Ne? Nedivím se vám, jo a cena se už nikdy měnit nebude!

Score CD #34

Do plné hry nám ještě nějaký čas zbývá, ale určitě vezmete za vděk demoverzí Diabla nebo Jagged Alliance: Deadly Games.

Nedá vám spát souboj Quake vs Duke 3D? Nezapomeňte si přečíst úvahu, které vám přinese určitý kulturní rozhled a možná i chuť na „Kváka“ (jak říkával můj spolužák), kterého (Quaka) jsem skutečně teď v nedávné době zahrál a dohrál. Pokud vám chybí Andrejovy výlety do podvědomí, máme tu trojúvahu o vývoji našeho plemene. To nebylo moc pozitivní, tak si dáme na zahojení dvě povídky od čtenářů.

A letíme do Londýna na výstavu ECTS 1996, kde si užijeme tradiční a výživný deník z výpravy. Pokročíme k interview, tentokrát s Phoenix Arts (čeští tvůrci strategie Paranoia) s Denisem Černým. Toho ještě vystřídá zahraniční Rod Hyde z Rowan Software… Můžeme tedy krásně navázat se sekcí preview a začínáme právě s Flying Corps od Rowan, následujíce Reverence, Lands of Lore 2, výjimečné české trojkombo Asmodeus, Argo, Colony 28. Nadrženě vyhlížíme i Tomb Raider, Theme Hospital, Jetfighter III, SimPark, G-Nome, Jazz Jackrabbit 2, Curly’s Adventure a Master of Orion II.

Návody #34

Alien Incident (98)

Dark Seed (94-95)

Fable (92-93)

Pandora Directive (88-91)

Quake (86-87)

Reunion (96-97)

Lordhellovo MUST PLAY #34

Black Crypt

Harvester

Jagged Alliance: Deadly Games

Monty Python and the Quest for the Holy Grail

Recenzentský koutek nás uvítá se strategickým pokračováním legendy Jagged Alliance: Deadly Games. Dalším hitem je i Harvester, zvrhlá adventura, kterou mám v merku už hodně dlouho a doufám, že se k ní konečně po těch letech dostanu. Rovněž se zde konečně mohl zase po kratší době Andrej pořádně vyřádit, např.: „Harvester má o to silnější emocionální dopad, že je jeho první část jakousi odpalovací rampou, jakousi přípravou na pozdější ejakulaci smrti, ze které vyjde sperma krvavého běsnění.“ Teď by to chtělo nějaký simulátor hlazení plyšových zvířátek, ale my se dostaneme do virtuálního světa budoucnosti v adventuře NetZone. Až teď se dočkáme té veselejší noty v podobě Monty Python and the Quest for the Holy Grail. A teď něco úplně jiného – strategie Gene Wars. Nemůže chybět další FMV a zabíjení Sectoidů v Hardline, ale není to úplně zlý! Earthworm Jima zase bude evokovat podobná plošinovka se supermlokem – Gex. Jak dopadlo pokračování Crusader: No Regret? Neslavně pro Václava D. Provazníka, přesto vzpomínáme dodnes… Ti, co si užili Shivers si dozajista užijí i adventuru Lighthouse. Remastery nejsou výsadou jen tohoto století, Bubble Bobble je tím příkladem, logická skákačka z roku 1985 jinak. Green čeká v golfovém Links LS a nečekaný Score Hit je logický Tracer. Bullfrog nám přináší pokračování Syndicate Wars, jenže se ptáme proč? Co takhle detektivku ve stylu The Elk Moon Murder, hele radši v bedně… O Road Rash jsme taky slyšeli ve Score už několikrát, tak co si to nezopakovat na PC. A co si ještě zahrát na manažera formulí v Team F1. Surface Tension – průměrná střílečka a kopie Commanche. Michal Rybka se opět nevěnuje ničemu jinému než další hardcore strategii, tentokráte z 2.pol.19. století – Wargame Construction Set III: Age of the Rifles. Milovníci Aerosmith rozhodně vyskočí radostí u Revolution X, ale ostatním se u téhle střílečky zastavovat nevyplatí, jedeme dál – na fotbal v Olympic Soccer s originální recenzí od Karla Papíka. Asterix… počkaj… Kajko a Kokoš? Wtf…Příhody z Galské země, adventura v češtině! Jenže, ten Kokoš… Ty Kokoš, dost.

Přesuneme se na Amigu a začneme s dalším zástupcem v ráji 2D stříleček – XP8, bojovku zastupuje Fighting Spirit a klasiku Amigácký dungeon Black Crypt.

Hle, už jsme u komixu, který tentokrát opanuje Tank Girl – Militantní Sodomistka. Co nástroj Boha, nebo Ďábla? Ano řeč je o přiroz… přirozeně o internetu. Tohle je si vždycky jímavé přečíst… No uvidíme, kam to vše dospěje. A po PSX tu máme slavnostní představení Segy Saturn a rovnou recenze na Virtua Fighter 2 (zřejmě jsem hrál, bylo přiloženo jako plná hra právě ke Score? Sám sebe se ptám) se známkou 10/10, pokračujeme se Sega Rally a Virtua Cop (hrál jsem trošku „light“ verzi) .

Nekončíme, hybaj k PSX! Kuličkový Bust a Move 2, závody ozbrojených aut Impact Racing asi moc díry do světa neudělají, ale budiž. V teploučkých dopisech s přehledem dominuje Koloušek. Stránek už nám moc nezbývá, takže do uší Dead Can Dance a do VR brýlí Independence Day. Bye!

Jagged Alliance jsem kdysi hrál, hlavně v době XCOM hraní. Jelikož bylo zasazení úplně jiné, až tak mě to nebralo, jako právě XCOM. Ale budiž. Tahle série je s námi dodnes, takže asi je úspěšná. Harvester mi utekl a asi se k němu už nevrátím. Přenechám to Lordhellovi, tohle je spíš jeho parketa :). To já si užíval s Monty Pythony. Crusader 2 nebyl špatný, ale jednička byla lepší. Gex je klasická 3D plošinovka, které je spousta a na kterou brzy zapomenete. Links byl mým prvním seznámením se s golfem na PC a i když jsem nakonec skončil u série Everybody’s Golf pro konzole, tak na tuhle hru vzpomínám. Syndicate Wars bylo slabé pokračování původní skvělé hry. Dokonce jsem měl i krabičku někde. Road Rush bylo na chvíli zábavné a Příhody z Galské země bylo zvláštní. Na konzolích byl super Virtua Cop, kterého jsem hrál na PC, stejně jako Virtua Fightera. A Bust a Move 2 je super dodnes, hlavně s reálným protivníkem. Celkově vzato ale plodný měsíc. Jen tak dále. Ni.

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx