Cena: 50,- Kč | Verze s CD – 144,- Kč
Počet stran: 132
Score Hit: Down in the Dumps, Discworld 2,
Steel Panthers 2, TES: Daggerfall,
Toonstruck, Tomb Raider
 
Score Classic: /
Score Hnus: /
Plná hra: /
Šéfredaktor: Oldřich Hejtmánek

Score 36

Vítejte u kontroverzního vánočního Score č. 36, do kterého nás vítá artwork z Discworld 2, nebudeme dlouho otálet a jdeme na to. Hned za obálkou máte reklamu na nový časopis nové generace s názvem Klan, který najdete čistě na cd nosiči. Pokud jste všímaví, tak vám určitě neuniklo jméno Jan Eisler ve výčtu jeho redaktorů… stačí se podívat vedle a je tu… NEKROLOG. 42, Ice se loučí a jen to nejlepší! Mimochodem, na postu šéfredaktora se objevil Oldřich Hejtmánek a rovněž vám asi neuniklo, že chybí jméno Andrej Anastasov v obsahu, to je divočina.

Návody #36

Lost Files of Sherlock Holmes II (86-89)

Shadoan (92-93)

Score CD #36

Fanouškům Zeměplochy neunikne demo Discworld 2 a prsatá patrona v Tomb Raider, vlastence potěší demo Colony 28.

Radši pojďme k něčemu veselejšímu, No, že chybí Pařeniště 24 úplně veselé není, ale máme tu rozebranou 25. Tak se mi zdá – úvaha od Jirky Novotného – trošku kontroverzní poučení, že hry jsou jenom hry… Interview tentokrát s firmou Gremlin a Paul Green nám poví o Realms of the Haunting. A hodně z vás určitě něco řekne Colony 28 od domáckých Napoleon Games. Interview jsou vůbec tentokrát rozmáchlé, viz další česká želízka –Katapult, Oil Empire (což je šílené interview, z kterého nevím absolutně nic a vy?) a v neposlední řadě bojovka Unlimited Warriors od Digitalica. To bychom měli a teď výčet preview: Alien Trilogy, Cloak, Dark Forces 2, Deathdrome, Dragon Lore 2, Dungeon Keeper, Eradicator, Leisure Suit Larry 7, Magic the Gathering, Nascar Racing 2, Phantasmagoria 2, Privateer 2, Rebellion, Treason at Versailles, X-Car a na závěr Terminator: Skynet.

Down in the Dumps recenze

Lordhellovo MUST PLAY #36

Discworld 2

Orion Burger

Tomb Raider

Toonstruck

Rubriku recenzí započneme se smetišťovou adventurou Down in the Dumps. Na výbornou obstálo i adventurní pokračování Discworld 2, smršť povedených adventur rozvíříme se Steel Panthers 2: Modern Battles. „Téměř naprosto dokonalá strategie. Nejlepší válečná hra současnosti“. A už jsme u dlouho očekávaného diamantu (o něm je řeč i v recenzi) v podobě TES: Daggerfall. Máme tu fakt bohatou nadílku hitů, mezi ně se zařadí další z adventur Toonstruck, bezesporu největší legendou je právě ta špičatá, prsatá Lara – Tomb Raider je tu. Zpět do adventurních vod s Lost Files of Sherlock Holmes II: The Case of the Rose Tatoo (to jsou názvy), schválně si spočtěte, kolik recenzí na adventury (jenom toto slovo jsem tu zmínil už 6x) najdete v tomto číslo, chtěli byste zažít zase takový boom? Orion Burger (adventura), Master of Dimensions (adventura), Ravage D.C.X. (konečně FMV akce), NHL Hockey 97 (hokej), Mummy – Tomb of the Pharaoh (adventura). To už je sedmá, to by stačilo, ne? Spásná změna přijde s RTS War Wind a se střílečkou à la Rebelt Assaut – Deadly Tide. Střílet a řádit s letadlomobilem budeme i ve Scorched Planet. Na Zeda a biky si vzpomeneme s Motox a k rajtování s kanóny pokračujeme v Blam Machinehead. Z PS se k nám na PC přestěhovala „robotovka“ Krazy Ivan, lépe na tom je střílečka s obrněným autem Necrodome a nemastně neslaná konverze amigácké střílečky SWIV 3D. Zkonstruovat svůj pinballový stůl byste rozhodně neměli s Pinball Construction Kit a už vůbec se otírat o akční 3D „filmovinu“ Assasin 2015. Tak jdeme dál – F1 Manager, jasné. Rally Championship (ne, co si pamatuju z dětství) – docela vábně vypadající závody, ale průměrné a klasicky zakončíme klasikou Alone in the Dark 1. A co žebráci? Klasikův ráj se mění na žebrákův a pro váš klid si hry vypíšeme, aby vám nic neuteklo – většinou se stejně jedná o věci, které by vám rozhodně ujít neměly – Flashback, Full Throttle, Blake Stoone, Primal Rage, Rugby World Cup 95, Civilization, SimCity, Little Big Adventure.

Ještě zavadíme po návodech překvapivě na novou rubriku „pel-mel“, která se věnuje editoru (modu) Aftershock pro Quake. Pak si odhalíme sestavu snů od společnosti Carpe Diem a za hubičku! Tož zase nás bude otravovat nějaký internet, Mamedia a ti další… Karameikos, chcete-li Mystara vás pohltí v hobby hrách a hurá na perverzní Pervers Pepere, zlatý Spiderman, co? A mravokárci šílí. Co skrývá „saturní“ recenzní sekce? Nights Into Dreams, Exhumed, přehazujeme „cartridge“ na PSX a jedeme Supersonic Racers, Tekken 2, Wipeout 2097 (ke vzpomínkám se vrátím v pozdějším Score), Crash Bandicoot… Páni kulturní nám poví o Metalheadz a Alex Reece. Mladý Seagal řádí v GlimmerMan a Liv Tyler s Hanksem v That Thing You Do! Příště vstupujeme konečně do roku 1997.

Vánoční číslo vypadá jako splněný sen pro fanoušky Zeměplochy, jako jsem já. Druhá adventurka, která si bere vzor v knihách Sekáč a Pohyblivé obrázky. Skvělé knihy, grafika krásně animovaná ve stylu disneyovek a opět pekelně těžká. Věřím tomu, že i o téhle hře tu ještě uslyšíme. Zato o druhé adventurce Ze smetiště chvíli po vydání neštěkne ani pes. Steel Panthers není pro mě, ale Daggerfall mě bavila. Alespoň chvíli. Když nepočítám to, že se jedná snad o nejvíce zabugovanou hru historie (a to má konkurenci v jakékoliv jiné hře od stejného výrobce), tak to byla tak komplexní a rozlehlá hra, která mě ve finále vždy odradila od hraní. Toonstruck ne. Jedna z her, kde jsem vlastnil originál krabičku. Kombinace reálného herce (navíc Doktora Emmeta Browna z Back to the Future) a kresleného prostředí je atraktivní i dnes. Lara přišla a zůstane s námi ještě poté, co my už tady nebudeme. Ale nevadí. Pokud bude kvalita vysoká jako u poslední trilogie, budeme jen rádi. A zase adventurky. Orion Burger si matně vybavuju, Sherlocka jsem nehrál a Můmii taky ne. Ale u NHL 97 jsem strávil spoustu hodin. Vlastně u všech NHL her. F1 Manager jsem chvíli hrál, ale na mě to bylo moc složité. Radši jsem ty desítky hodin promarnil u Rally Championshipu. NHL a Rally. To mě nepustilo dodnes…

5 1 vote
Article Rating
0
Rádi bychom věděli tvůj názor, prosím komentujx